Made in Italy

7 italských nožů z nerezové oceli, Berti exkluzivně pro Viadurini - Alessano

  • Made in Italy
  • Kód: ALESSANO
Kč 42.298,46
Materiál nerezová ocel
Dodací lhůty 5/8 pracovních dnů

Sada 7 vysoce kvalitních nožů vyrobené v Itálii.

Krabice obsahující 7 základních nožů pro krájení více než 450 italských sýrů:
Pasta: Které sýry krájíte tímto nožem: kořeněný asiago, tvrdá podprsenka, bitto, provolon, velmi stará toma, montasio, calcagno a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: krájení tvrdých sýrů ukládá určitou sílu k překonání odporu, který je proti konzistenci těsta. Správný nůž musí mít k řezání tenkou čepel, ale široký a silný, aby odolal řezné síle a dobře oddělil suché tváře. Je nutné soustředit úsilí na rukojeť a pouze v případě extrémního odporu pomáhat druhou rukou a také přitlačit na zadní část čepele. Ale buď opatrný! Aby se zamezilo roztříštění těsta, musí být řez rozhodný a dobře kalibrovaný, aniž by došlo k posunutí tak, že čepel pronikne kolmo k nosné ploše a sestupuje dolů stálým tlakem. Řezbář bude muset vyrábět svou činnost vyváženým způsobem, aby čepel pronikla dokonale vodorovně, aby se zabránilo rozbití sýrové pasty na konci řezu.

Polotvrdé: Které sýry krájet tímto nožem: fontina, raschera, čerstvá toma, ementál, mladý asiago, sicilské canistrato a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: polotvrdá konzistence mléčné pasty vyžaduje šikovný, lehce těžký nůž, strukturovaný tak, aby se sýr sušil, aniž by na řezaných stěnách vznikly rány, k čemuž by u nože s nadměrným množstvím mohlo dojít široká a silná čepel. Současně musí být čepel schopná řezat do kůry, která je obecně výrazněji konzistentní než vnitřní těsto. Z tohoto důvodu je tvar čepele uprostřed mírně klenutý, čímž se vytváří jako pronikavý klín. Pokud je kůra příliš silná, může se tento předmět krátkým příčným pohybem proměnit v pilu. To umožňuje řezbáři přesně použít stejný tlak, aby se zabránilo škodlivým formám prohýbání podkladové části. Tlak vyvíjený na čepel musí být proto mírný a musí být ovládán kolmo k nosné ploše, aby se zabránilo nepřiměřenému ohýbání.

Pastemolli: Které sýry krájet tímto nožem: gorgonzola, mozzarella, robiole, sýr quartirolo z Val Camonica, murianengo, panerone a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: Čepel nože na měkké nebo měkké sýry musí těsto krájet, aniž by se na něj lepilo, a oddělit tak zaschlé plochy jasným způsobem bez ohýbání nebo drcení. Řezbář musí rozhodně řezat s pohybem původně nakloněným k nosné ploše, dělat otočný bod na koncové části nože a operovat zbytek čepele kolmo k nosné ploše, ale ve směru otáčení. V hypotéze, že těsto je příliš jemné, protože nechci, aby se nožem rozmazalo a strašně se trhalo, vysvětlím tajemství, ale nikomu to neříkej: navlhčete čepel vlhkým hadříkem, abyste snížili tření co nejvíce a usnadněte klouzání po něžném těstu.

Kompaktní: Které sýry krájíte tímto nožem: tento typ nože se obecně používá pro sýry s velmi vysokou a zaoblenou stranou, jako je například stolní parmazán, stárnutí pecorino romano, fiore sardo, sicilské canestrato, zralé castelmagno, gavoi a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: je to nůž, který dokáže dokonale nahradit řadu nožů s mandlovou čepelí, zahnutým mandlí, přibitým srdcem, které se používají k gravírování a štípání kompaktních, tvrdých, zrnitých nebo křídových těstovin. Špička musí být přilepená na kůrku a poté rovnoměrným a silným tlakem po tažení okraje čepele se těsto krájí a jemně odchází.

Lichoběžník: Které sýry krájet tímto nožem: ementál, provolon, canestrato z Puglie, sicilské pecorino, sýr fossa di Sogliano, měkké pecorino a jiné tvrdé a polotvrdé sýry, ale s vysokými stranami a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: nahrazuje nože ve tvaru zvonu, lopaty, obrácené baňky a ementálu. Jeho funkcí je gravírování tvrdých nebo polotvrdých sýrů ze stran pomocí vysokého a tvaru se značným průměrem nebo pomocí řezů, které se na stole objevují s víceméně podobnými pevnými konfiguracemi. Tlak vyvíjený řezbářem se koncentruje v rukojeti a svisle vzhledem k nosné ploše, aby se těstoviny dokonale kolmo na kůži vyschly jasně a bez prodlení podle principu formulovaného monsieur Jean Francois Guillontin.

Špachtle: Které sýry krájíte tímto nožem: všechny velmi jemné sýry k roztírání. Jak používat tento nůž: špachtle s ocelovou čepelí, i když méně rafinovaná než ty staré v kostech nebo slonovině, je pružnější a měkčí a lépe se používá k šíření velmi jemných mléčných past. Můžeme jej také použít jako řezací nůž, protože i když nemá hranu, je tak tenký, že se dá krájet, aniž by se lámal jakýkoli druh sýra.

Mašle : Které sýry krájíte tímto nožem: stracchino, robiola, soft taleggio, bossolasco, čerstvé kozy, crescenza, římská a Piacenza ricotta, seiras, prodej čerstvých tomini a primo a všechny sýry s podobnými vlastnostmi. Jak používat tento nůž: v chudých rolnických jídelnách severní Itálie byla v ne tak vzdálené době hlavním jídlem polenta. K řezání plátku se obvykle používala nit z motouzu nebo konopí nebo střeva, upevněná na obou koncích dvěma dřevěnými kolíky. Tento nástroj se také používal k řezání, když to bylo, a byla to velká party, máslová tyčinka nebo tometta z čerstvého sýra nebo seiras, které tak mistrovsky dochutily skromné jídlo. Někdy místo jednoduchého vlákna existoval sofistikovanější nástroj zrozený z vynalézavosti nějakého pastýře. Byl to luk tvořený elastickým dřevem (vrba, lískový ořech, švestka nebo rush) nataženým nití, které tak umožňovalo sofistikovanější druh střihu a dodávalo skromnému stolu domu určitý styl. Proto mě napadlo navrhnout luk v jeho původním a neznámém masce jako poctu rolnické tradici, mnoha margari, kteří jej používali, protože jsem přesvědčen, že s tímto tak jednoduchým řezáním čerstvé, řemeslné tomety, stále teplé ricotty ale stejně důmyslný a znovu navrhující atavistický a téměř obětavý obřad přiměje maitre coupeur k opatrnější akci: plátek uvolní intenzivnější příchutě, aby jej bylo možné ochutnat v jeho maximální vůni.

Čepele se získávají řezáním laserem z plechů ze speciální řezné oceli, což umožňuje velmi vysokou kvalitu čepele (jemná a objednaná velikost zrna bez kování). Vyrobeno s plnou špicí, tj. Čepel je z jednoho kusu, který prochází celou rukojetí, mají povrchovou úpravu saténové čepele. Vyrábí se výhradně ručně v malém množství a bez dělby práce, ti, kdo je iniciují, je dokončují: na každé čepeli najdete iniciály řemeslníka, který je vyrobil.

Luk je ve spěchu a z pozinkovaného železného drátu nelze jej umýt v myčce nádobí a doporučuje se rychlé ruční mytí s okamžitým sušením. Tepelné zpracování zahrnuje také podchlazení na -80 ° C, aby byla zajištěna maximální kapacita a doba řezání.
Verze s rukojetí z plexiskla jsou vhodné do myčky nádobí, protože všechny naše rukojeti z plexiskla procházejí speciálním stabilizačním procesem, díky kterému jsou vhodné do myčky. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní řezné oceli a lze je vkládat do myčky pouze ve verzi s rukojetí z plexiskla, je však dobré být informován o možných důsledcích:
1. myčka způsobí, že jakýkoli předmět v ní umytý rychle stárne.
2. čím kvalitnější řezné oceli jsou, tím méně jsou nerezové.
3. čepele mohou být obarveny malými načervenalými skvrnami nebo velkými modravými halos:
na. pokud necháte vypustit nebo osušit v myčce
b. pokud zůstane po použití dlouho znečištěný
C. pokud je prací voda bohatá na železo
4. dobré mytí rukou a pečlivé sušení po umytí jsou tajemstvím, jak udržet vaše nože co nejlépe
5. Ruční mytí a okamžité sušení jsou POVINNÉ pro nože s rukojetí z rohu, dřeva nebo jiných přírodních materiálů.
6. Nemyjte agresivními čisticími prostředky nebo vodou při teplotách nad 60 ° C.

Měření:
- plné nože
- hmotnost: 909 gr.
- čepel z nerezové oceli
- rukojeť: zimostráz
Email Newsletter
Newsletter