Od designu k funkčnosti: jak si vybrat perfektní stůl pro každý z vašich prostor

 

Od designu k funkčnosti: jak si vybrat perfektní stůl pro každý z vašich prostor

Optimální výběr jídelního stolu

Výběr ideálního jídelního stolu zahrnuje určení zaměření domácího prostředí . Tento kus nábytku je totiž základním prvkem, který bude nejen doprovázet většinu jídel, ale hraje zásadní roli v estetice jídelny. To vše vede k přesnému vyhodnocení různých faktorů, jako jsou: materiál , styl a velikost .

Jídelní stůl se musí harmonicky začlenit do kontextu okolního prostoru. Vhodná volba by proto měla vyvažovat funkčnost a osobní preference. Rozmanitost dostupných na trhu je široká, od sofistikovaných modelů, jako je náš model Intreccio , až po jednodušší možnosti, jako je náš model Circe .

 


Velikost a prostorová konfigurace

U velkých kuchyní je rozměr stolu méně problematický, ale do malých prostor je nezbytně nutné volit malé rozměry. Je důležité, aby každý host měl minimálně 60 cm na šířku svého prostoru a dalších 80/90 cm na sezení .

Pro úzkou a malou kuchyni jsou vhodnější čtvercové nebo obdélníkové stoly , protože je lze také umístit ke stěně pro optimalizaci prostoru. Vždy s ohledem na prostory střední/malé velikosti by rozkládací stůl představoval perfektní řešení pro přizpůsobení se různým příležitostem, kombinuje eleganci a funkčnost jako náš stůl Meluso .

 


Tvary a materiály

Mezi nejfunkčnější tvary jídelního stolu patří obdélníkové , oválné a kruhové konfigurace . Výběr tvaru by měl vycházet z počtu lidí, které berete těšit se na pravidelné hostování.

Pokud jde o materiály, dřevo zůstává klasikou pro své teplo a snadnou údržbu jako náš Tirian , i když může vyžadovat ošetření, aby odolalo vlhkosti.

Mramorové stoly jako Cesare nabízejí pevnost a osobitý vzhled . Pro dotek elegance však můžete zvážit sklo nebo křišťál , jako je Alariko , i když vyžadují opatrnost, aby nedošlo k poškození konstrukce.

Transformovatelné stolky jsou extrémně univerzální kusy nábytku , které se jednoduchým mechanismem přizpůsobí více použití: ideální pro ty, kteří potřebují optimalizovat prostor , transformují se z malých konferenčních stolků na prostorné jídelní stoly v několika jednoduchých krocích. Tyto stoly jsou ideální pro kompaktní prostředí a umožňují maximalizovat funkčnost bez obětování stylu, jako je tomu u Giordana .

Rozkládací stoly , jako je náš stůl Girasole, jsou ideální pro ty, kteří mají variabilní prostory nebo často přijímají hosty. Tyto stoly jsou vybaveny mechanismy, jako jsou skryté vložky nebo odnímatelné panely, které umožňují jejich snadné rozšíření, když je potřeba více místa. Nabízejí velkou všestrannost a jsou k dispozici v různých stylech a materiálech, což jim umožňuje přizpůsobit se moderním i tradičnějším interiérům.


Polohování stolu

Jakmile jsou definovány tvar, velikost a materiál, je nezbytné strategicky umístit stůl. Pokud to prostor dovolí, ideální je středová poloha , která zajistí alespoň 80 cm volného prostoru pro pohodlný pohyb . Stůl lze také umístit ke zdi nebo integrovat do ostrůvku v kuchyni, funguje jako předěl místnosti v kontextu otevřeného prostoru, důležité je, aby byl stůl osvětlen přirozeným světlem, kdykoli je to možné.

Tato příručka nabízí kompletní rámec pro informovaný a uspokojivý výběr jídelního stolu , který kombinuje estetiku a funkčnost v srdci domova. Objevte širokou nabídku stolů na našem webu a vyberte si ten, který je pro vás nejlepší.

Produkty, které mohou být zajímavé
Email Newsletter
Newsletter