Made in Italy

Ice Bucket Wine Design v leštěné mědi nebo zelené 20 cm - Gennarino

 • Made in Italy
 • Kód: GENNARINO
Kč 8890,86 Kč 11113,45 -20%
Materiál měď
Dodací lhůty 10-14 pracovních dnů
Délka (cm) 20
Hloubka (cm) 20
Výška (cm) 21

Designové vědro na led na víno v leštěné tepané mědi nebo pompejově zelené, vyrobené v Itálii.

Kbelík na led představuje jedinečný kus , protože každý předmět je výsledkem řemeslného zpracování mědi, která je ručně tepána podle italské tradice , vyráběná po staletí s maximálním důrazem na detail a nezměněnou odborností mědikovců.

S plným respektem k italské tradici a kvalitě je zcela ruční výroba výsledkem silné syntézy mezi vášní a uměním, které dává život jedinečnému a vzácnému předmětu.
Výjimečná kvalita a rafinovanost, každý předmět a každý jeho detail jsou výsledkem pečlivého zpracování prováděného přísně ručně mistry měditeče.
Měděné nádobí pro kulinářské použití je ve skutečnosti celé ručně modelováno   tepání na konkrétní železné tyče dřevěnými paličkami a speciálními kladivy pro malé výroby, nebo soustruhem pro větší.
Tato technika zpracování dodává mědi esteticky zdobený vzhled, ale především ji činí odolnější vůči opotřebení , pro efekt molekulárního tvrzení.
Nakonec se čištění a leštění provádí ručně pomocí biologicky odbouratelných produktů a nakonec se leští kartáčováním, dokud není dosaženo úplného lesku.
V případě potřeby jsou rukojeti upevněny nýty, aby bylo zajištěno pevné a trvalé uchopení.
Všechny tyto vlastnosti z něj dělají nepostradatelný nástroj zejména pro všechny zájemce o haute cuisine.

Výběr materiálů je prvním důležitým výchozím bodem: pečlivě vybíráme pouze materiály vynikající kvality.
Použitá měď je tedy čistá měď se správnými fyzikálními vlastnostmi pro dokonalé modelování. Mosaz pro rukojeti pochází z jednotlivých ingotů první volby pro řemeslné odlévání v souladu s předpisy.

Materiál:
Měď byla prvním kovem opracovaným člověkem. Jde o prakticky nezničitelný ušlechtilý kov s vysokou ekologickou hodnotou. Vlastnit měděné kuchyňské náčiní proto může znamenat vlastnit část lidské historie, která přináší radost a kouzlo při přípravě jídel i při prezentaci pokrmů.
Měď je vhodná pro dlouhé a přesné vaření díky své tepelné vodivosti, která umožňuje rovnoměrné šíření tepla po celém hrnci a poklici, takže jakmile je dosaženo požadované teploty, dochází k úsporám energie, protože vyžaduje malé množství tepla.

Technické vlastnosti a varování:
 • Lze použít pro plynové, sálavé nebo elektrické vaření, nejlépe s nízkým plamenem;
 • Nepoužívejte špičaté předměty v přímém kontaktu s interiérem;
 • K vnitřnímu čištění nepoužívejte podložky z ocelové vlny;
 • Mytí v myčce se nedoporučuje, aby nedošlo k úplné oxidaci mědi;
 • Nenechávejte přístroj v přímém kontaktu s plameny nebo talíři bez jídla nebo koření uvnitř;
 • Nestavte pánve na sebe; je vhodné je zavěsit.
Pozn.: Při dalším používání získá měď svou charakteristickou starožitnou barvu . Pro ty, kteří upřednostňují lesklou měď, se doporučuje použít (pouze venku) roztok octa a soli a vetřít ocelovou vlnu nebo čisticí prostředky na měď, snadno dostupné na trhu.

Produkty, které mohou být zajímavé
Email Newsletter
Newsletter
 • aicel
 • confindustria
 • sectigo
 • sonosicuro