Made in Italy

6 ks pocínované měděné ručně pocínované dortové formy - Gianvito

  • Made in Italy
  • Kód: GIANVITO
Kč 2344,99 Kč 2931,43 -20%
Materiál vnitřní cín vnější měď
Dodací lhůty 7-10 pracovních dnů
Délka (cm) 5.5
Výška (cm) 5

Drážkované dortové formy z hladké ručně pocínované mědi, 6 kusů vyrobené v Itálii.

Tato služba formy na dort je celý vyroben z ručně pocínované masivní mědi s rýhovaným tvarem .
Funkční a elegantní design představuje jedinečný kousek , protože předmět pochází z řemeslného zpracování mědi podle italské tradice , vyráběné po staletí s maximálním důrazem na detail a nezměněnou odborností měditepců.

S plným respektem k italské tradici a kvalitě je zcela ruční výroba výsledkem silné syntézy mezi vášní a uměním, které dává život jedinečnému a vzácnému předmětu.
Výjimečná kvalita a rafinovanost, každý předmět a každý jeho detail jsou výsledkem pečlivého zpracování prováděného přísně ručně mistry měditeče.
Měděné nádobí pro kulinářské použití je ve skutečnosti celé ručně modelováno tepání na konkrétní železné tyče dřevěnými paličkami a speciálními kladivy pro malé výroby, nebo soustruhem pro větší.
Tato technika zpracování dodává mědi esteticky zdobený vzhled, ale především ji činí odolnější vůči opotřebení , pro efekt molekulárního tvrzení.
Následně se každý výrobek pocínuje ručně nad ohněm, přičemž se roztavený cín ručně rozloží uvnitř nádobí tak, aby byl bezpečný a hygienický.
Nakonec se čištění a leštění provádí ručně pomocí biologicky odbouratelných produktů a nakonec se leští kartáčováním, dokud není dosaženo úplného lesku.
V případě potřeby jsou rukojeti upevněny nýty, aby bylo zajištěno pevné a trvalé uchopení.
Všechny tyto vlastnosti z něj dělají nepostradatelný nástroj zejména pro všechny zájemce o haute cuisine.

Výběr materiálů je prvním důležitým výchozím bodem: pečlivě vybíráme pouze materiály vynikající kvality.
Použitá měď je tedy čistá měď se správnými fyzikálními vlastnostmi pro dokonalé modelování. Mosaz na rukojeti pochází z jednotlivých slitků první volby pro řemeslné odlévání a použitý cín je 100% čistý panenský vhodný pro potravinářské použití, v souladu s předpisy a s atestem o analýze.

Materiál:
Měď byla prvním kovem opracovaným člověkem. Jde o prakticky nezničitelný ušlechtilý kov s vysokou ekologickou hodnotou. Vlastnit měděné kuchyňské náčiní proto může znamenat vlastnit část lidské historie, která přináší radost a kouzlo při přípravě jídel i při prezentaci pokrmů.
Měď je vhodná pro dlouhé a přesné vaření díky své tepelné vodivosti, která umožňuje rovnoměrné šíření tepla po celém hrnci a poklici, takže jakmile je dosaženo požadované teploty, dochází k úsporám energie, protože vyžaduje malé množství tepla.

Technické vlastnosti a varování:
  • Použitelné pro pečení;
  • Nepoužívejte ostré předměty v přímém kontaktu s interiérem, doporučujeme dřevěné příbory, aby nedošlo k poškrábání pocínování;
  • K vnitřnímu čištění nepoužívejte podložky z ocelové vlny, aby nedošlo k odstranění cínu;
  • Mytí v myčce se nedoporučuje, aby nedošlo k úplné oxidaci mědi;
  • Nenechávejte přístroj v přímém kontaktu s plameny nebo talíři bez jídla nebo koření uvnitř;
  • Nestavte pánve na sebe; je vhodné je zavěsit.
Pozn.: Při dalším používání získá měď svou charakteristickou starožitnou barvu . Pro ty, kteří upřednostňují lesklou měď, se doporučuje použít (pouze venku) roztok octa a soli a vetřít ocelovou vlnu nebo čisticí prostředky na měď, snadno dostupné na trhu. Jezírko bude mít také tendenci tmavnout, ale tato přirozená reakce nemá vliv na jeho hygienu. Pokud již povlak cínování není jednotný, bude nezbytné přistoupit k novému cínování, pro které se můžete obrátit přímo na dodavatele nebo odborníky v oboru. Při dodržení výše uvedených správných opatření může pocínování vydržet až 9/10 let.

Možnost pravidelného stagnování vnitřku a jeho vnějšího leštění činí nádobu věčnou : proto se tyto nástroje často dědí z generace na generaci.

Produkty, které mohou být zajímavé
Email Newsletter
Newsletter