Pro telefonickéTel. 0541 623760 od 9:00 do 17:00
  • 0
  • 0

6dílné pocínované měděné ručně konzervované měděné formy na dorty - Gianvito

Kód: GIANVITO
Kč 2.406,57 Kč 3.148,96 -24%
včetně DPH

madein_italy

- +
Materiál
vnitřní cín vnější měď
Dodací lhůty
7-10 pracovních dnů
Délka (cm)
5.5
Výška (cm)
5
Viadurini Kitchen

Formy na dorty z hladké ručně pocínované mědi, 6 kusů vyrobené v Itálii.

Tato služba na výrobu dortů je celý z ručně pocínované plné mědi s rýhovaným tvarem .
Funkční a elegantní design představuje jedinečný kus , protože objekt pochází z řemeslného zpracování mědi podle italské tradice , které bylo po staletí vyráběno s maximální pozorností k detailům a nezměněnými znalostmi měděných mistrů.

Při plném respektování italské tradice a kvality je zcela ruční výroba výsledkem silné syntézy mezi vášní a uměním, která dává život jedinečnému a vzácnému předmětu.
Každý objekt a každá z jeho detailů jsou výjimečné kvality a zdokonalení výsledkem pečlivého zpracování prováděného důsledně ručně mistrovskými měšťany.
Měděné nádobí pro kulinářské použití je ve skutečnosti zcela ručně modelováno bití na konkrétních železných sloupech dřevěnými paličkami a speciálními kladivy pro malé produkce nebo se soustruhem pro větší.
Tato technika zpracování dává mědi esteticky zkrášlený vzhled, ale především ji činí odolnější vůči opotřebení pro efekt molekulárního vytvrzování.
Následně je každý produkt pocínován ručně přes oheň, ručně rozdělený roztavený cín uvnitř nádobí, aby byla bezpečná a hygienická.
Nakonec se čištění a broušení provádí ručně biologicky odbouratelnými produkty a leštění se dokončí kartáčováním, dokud se nezíská celková brilantnost.
V případě potřeby jsou rukojeti upevněny nýty, aby bylo zajištěno pevné a trvalé uchopení.
Všechny tyto vlastnosti z něj činí nepostradatelný nástroj zejména pro všechny zájemce o haute cuisine.

Volba materiálů je prvním důležitým výchozím bodem: pečlivě se volí výběr pouze materiálů vynikající kvality.
Použitá měď je tedy čistá měď se správnými fyzikálními vlastnostmi pro dokonalé modelování. Mosaz na rukojeti pochází z jednotlivých ingotů první volby pro řemeslné odlévání a použitý cín je 100% čistý panenský materiál vhodný pro použití v potravinách, v souladu s předpisy a osvědčením o analýze.

Materiál:
Měď byla prvním kovem, který zpracoval člověk. Jedná se o prakticky nezničitelný ušlechtilý kov s vysokou ekologickou hodnotou. To je důvod, proč vlastnit měděné kuchyňské nádobí může znamenat vlastnit část lidské historie, která přináší radost a kouzlo při přípravě jídel a při prezentaci jídel.
Měď je vhodná pro dlouhé a přesné vaření díky své tepelné vodivosti, která umožňuje rovnoměrné šíření tepla po celém hrnci a víku, takže po dosažení požadované teploty se dosáhne úspory energie, protože vyžaduje málo tepla.

Technické vlastnosti a varování:
  • Použitelné pro pečení;
  • Nepoužívejte ostré předměty v přímém kontaktu s interiérem, doporučujeme dřevěné příbory, abyste zabránili poškrábání pocínováním;
  • K vnitřnímu čištění nepoužívejte podložky z ocelové vlny, aby nedošlo k odstranění cínu;
  • Mytí v myčce se nedoporučuje, aby nedošlo k úplné oxidaci mědi;
  • Nenechávejte přístroj v přímém kontaktu s plameny nebo talíři bez jídla nebo koření uvnitř;
  • Nestohujte pánve na sebe; je vhodné je zavěsit.
Poznámka: Při dalším používání získá měď svou charakteristickou starožitnou barvu . Pro ty, kteří dávají přednost lesklé mědi, je vhodné použít (pouze venku) roztok octa a soli a vtřít ocelovou vlnu nebo čisticí prostředky na měď, které jsou snadno dostupné na trhu. Rybník bude mít také tendenci tmavnout, ale tato přirozená reakce nemá vliv na jeho hygienu. Pokud již není pocínování rovnoměrné, bude nutné přistoupit k novému pocínování, u kterého se můžete obrátit přímo na dodavatele nebo odborníky v oboru. Se správnými opatřeními uvedenými výše může cínování trvat až 9/10 let.

Možnost periodického stagnování a externího leštění činí nádobu věčnou : proto se tyto nástroje často předávají z generace na generaci.

Produkty, které mohou být zajímavé

Poslední zobrazené produkty