Pro telefonickéTel. 0541 623760 od 9:00 do 17:00
 • 0
 • 0

Barevné Ruční Tisky na Plátně, Moderní Styl -Jedinečnost a Italské Řemeslo

Ruční tisk moderního stylu na plátně, ručně barvený italskými řemeslníky.

Od roku 1990 v dílně Lara Marchi vytvořila autentická jedinečná a exkluzivní umělecká díla ručně malováním na starověké ručně tkané textilie.

Hlavními rysy výtvorů jsou dobře proporcionální geometrické linie s dobře vyladěnými barvami, které se vytvářejí pokaždé smícháním různých neopakovatelných odstínů. Tento celek je tak vyvážený, že odhaluje harmonii emocí.
Použité textilie z lnu nebo konopí pocházejí z ruční práce prováděné na tkalcovském stavu ženami z Romagny, řemeslného umění, které po desetiletí zmizelo.
Tyto jsou robustní textilie vytvořené pro  vytrvalý čas s historií za nimi, jak se narodily v domech, na italském venkově Romagna, kde každá rodina svlékla vlastní tkaniny doma ručně do tkalcovského stavu, a proto s námi hovoří o životech stále nám dávají emoce.
Některé ze starověkých tkanin, které jsou odborně ručně zdobeny Larou, pocházejí z počátku minulého století.

Použité barvy jsou vytvořeny přímo umělcem v jeho dílně podle receptury 1600 a jsou nesmazatelné a odolné opakovanému praní i v pračce.
Každá položka vyžaduje pracovní dny a různé fáze zahrnují:
 1. Praní
 2. Střih
 3. manganatura
 4. Příprava barev
 5. Ruční malba
 6. Barevné sušení
 7. Oprava barvy
 8. Žehlení s manglem
 9. Balení a šití
 10. Poslední žehlení manglem
Celý výrobní proces, prováděný jako v roce 1633, má přirozeně nízký dopad na životní prostředí, ekologicky udržitelný, protože spotřeba energie je snížena na minimum.
Každé stvoření je třeba považovat za skutečné umělecké dílo, jedinečné a neopakovatelné svého druhu.
Ruční zpracování ve všech fázích výroby dělá každou jednotlivou položku jedinečnou a každý malý detail, který by se mohl jevit jako nedokonalost, ukazuje, že práci provedl mistr řemeslník, a ne stroj.