Pro telefonickéTel. 0541 623760 od 9:00 do 17:00
  • 0
  • 0

Pozzi Ginori

Příběh Pozzi-Ginori je historie italského porcelánu koupelny. Ve skutečnosti společnost vyrábí sanitární zařízení (WC mísy, bidet), umyvadla a dřezy, zrcadla, vnitřní jednotky a další příslušenství a doplňky pro koupelnový nábytek.

Dlouhá evoluční cesta této historické značky provází vývoj hygieny kostýmu, kultury a estetického vkusu a to nejen v Itálii.
Dlouhá dobrodružství začíná v roce 1735, kdy markýz Carlo Ginori jazyce nejprve ve Florencii a pak osprchovat činnost svého známého Factory, mezi první a nejprestižnějším v Evropě.

V následujících letech se společnost založená Carlo Ginori, stále větší a známých, se spojí s jinými společnostmi, vzniklé v různých dobách, ale všichni nositelé důležitých příspěvků k historii keramické sanitární keramiky v Itálii: Richard ( která byla založena v roce 1928), k výrobě Laveno (1856) a Wells (1868).

V roce 1975, pro postupnou integraci společností, značek a výrobních zařízení, skupina italský Ceramic Society Pozzi-Richard-Ginori je jedním z největších a nejznámějších na světě, a to díky velkému průlomu v roce 1930, kdy byla zahájena výroba sklivce Číně, glazované porcelán, která převratným svět zdraví pro koupelny: jeho patentovaný název je lavenite.

V roce 1987, skupina je rozdělena do tří hlavních oblastí činnosti: porcelánového nádobí a výzdobu, zdraví a jednu třetinu, které nesouvisí s keramikou. Je to skupina velmi velký, s továrnami a úřady na severu, středu a na jihu Itálie.

V letech 1993 až 1994, Sanitec Group získává konkrétní odvětví keramiky Bath Pozzi-Ginori. Akvizice přichází v klíčovém období, tj při skutečném zahájení Evropských společenství, ve vidění tak nadnárodní projekt, výroba, distribuce a spotřeby.

2015 Geberit AG získává Sanitec Group. PozziGinori distribuuje keramickou koupelnou, ale také nábytek a doplňky.