Pro telefonickéTel. 0541 623760 od 9:00 do 17:00
  • 0
  • 0

Tiffany lampy, ve stylu vintage

Tato sekce je věnována Tiffany lampy. Ideální pro zdobení vintage nebo retro stylu domů.
Drahé lampy s nadčasovým designem, který zanechá každého hosta okouzlen.

Mezi našimi návrhy najdete stolní lampy typu Tiffany s jednoduchou pryskyřičnou základnou nebo představitelem malých andělů nebo žen. Sochařská základna je také k dispozici v bronzu nebo v mosazném odlitku. Stropní svítidla ve stylu Tiffany s řetízkem vyrobeným buď s barevným sklem nebo s perlou v kulatých nebo obdélníkových tvarech.
Konečně nástěnné lampy s vintage designem jsou ideální pro osvětlení domů, které mají retro styl.
Každá lampa je tvořena stovkami kusů originálního amerického skla Tiffany, individuálně sestaveného po jednom kvalifikovanými řemeslníky.

Historie lamp Tiffany:
Barevné skleněné mozaikové lampy, obyčejně volal Tiffany lampy, být jeden z nejpopulárnějších symbolů takzvaný “novinka umění”, v oblasti bytového zařízení a výzdoby pokojů.
Tento styl, také známý v Itálii jako Liberty, byl široce použitý během dvacátých lét ve Spojených státech a pozdnější v Evropě.
Historicky Tiffany lampy byly narozeny v pozdních 1800s od myšlenky Louise Comfort Tiffany, syn nejslavnějšího Charlesa Lewise, spoluzakladatel slavné klenotnické společnosti Tiffany a Co. Louis, od věku 24, on stal se zaujatý \ t výroba uměleckého skla, a poté v roce 1885 založila vlastní sklárnu, kde vyvinul proces výroby opaleskujícího skla, který rozsáhle odkazuje na ideály uměleckého hnutí založeného v Anglii.
Mezi hlavní činnosti jeho společnosti patřila výroba vitrážových oken, která se postupně rozšiřovala a začala vyrábět kompletní sortiment nábytkových prvků.